Otevřeno denně 15:00 - ???

Přihlášení pro pořadatele

Přihlášení pro přidávání nebo úpravy chystaných akcí v kalendáři.

Spolupracujeme

 

www.food-not-bombs.cz/liberec

Food Not Bombs Liberec

 

www.obrancizvirat.cz/  

OBRAZ - obránci zvířat


www.periferia.cz  

Hardcore/punk webzine

 

www.azylvosy.webnode.cz/  

Stránky hokejbalového týmu pivního baru Azyl

Dnes na čepu

 

Dnes od 15.00 čepujeme:


1.Pípa:

14° COBOLIS - ZELENÝ SATURN - Pale Ale, alk. 6,2%, IBU ? -  SaazAle.cz je inovativní série svrchně kvašených piv z českých experimentálních chmelů, ale tohle jsem ještě nedělali, tedy už vlastně jednou jo a to loni. Všude jsme se dočítali, že studené chmelení zeleným chmelem nemá význam, ale nikdo nám pořádně nevysvětlil proč. A tak jsme to uvařili ALE, který je vařený pouze ze zeleného chmele, kromě standardního chmelení do várky (hlávky ve varných pytlích), jsme dali do rozemletý zelený chmel do vířivé kádě a udělali dokonce dvojitý dryhop. A tak ho tu máte, ZLENÝ SAAZ ALE s užasným chmelem SATURN. A jaké to pivo je? Za nás svěží, ovocité pivo, s tóny broskví ve vůni i chuti, prostě super pivko. A jak chutná vám?
0,3l 44,-
0,5l 70,-
1l pet 140,-+7,-

2.Pípa:

12° STRAHOV - ANTIDEPRESSANT - Pale Alealk. 4,7%, IBU 20 - světlá, vysoce pitelná dvanáctka s nižším tělem a hořkostí, zachmelená za studena extrémní dávkou chmelů Most, Kazbek a CZ Cascade pěstovaných na Žatecku a čerstvé sklizně hlávkového CZ summitu z experimentálního skleníku firmy Top-Hop.
0,3l 42,-
0,5l 66,-
1l pet 132,-+7,-

3.Pípa:
 
11° BIZON - AUTHENTIC GREENHOPPER - světlý ležák, alk. 4,3%, IBU 30 - Sklizeň chmele probíhá pouze jednou za rok, a to na přelomu srpna a září. Letos jsme vyrazili pro čerstvé hlávky do Žatce a vy si tak můžete vychutnat pivo uvařené z nejznámější české odrůdy chmele – Žateckého poloraného červeňáku. Ležák má velmi jemnou hořkost a příjemnou vůni prezentující charakter čerstvě načesaného zeleného chmele.
0,3l 29,-
0,5l 45,-
1l pet 90,-+7,- 
 
(Bizon se dnes nejspíše dopije)
 

 

4.Pípa:
 
12,3° BŘEVNOV - ZELENÝ CHMEL - světlý ležák, alk. 5%, IBU 34 - Loňská várka z čerstvého chmele měla takový úspěch, že jsme toho letos pro jistotu uvařili o pár hl více. Recepturu jsme ponechali stejnou. Celkem jsme nasypali do varny 30 kg hlávek. Pivo je kvašeno trochu jiným kvasničným kmenem než náš klasický ležák a nachmelili Žateckým červeňákem a Agnusem. Pivo má vyšší hořkost a výrazné, chmelově kořenité aroma.
0,3l 32,-
0,5l 49,-
1l pet 98,-+7,-

(Břevnov se dnes nejspíše dopije)

 
5.Pípa:

11,8° OPAT - citronové, alk. 4,8%, IBU 29
0,3l 25,-
0,5l 39,-
1l pet 78,-+7,-
 
 
6.Pípa:

(brzy se obsadí)

 
 
7.Pípa:

(brzy se obsadí)

 
 

(až se dnes dopijí oba ležáci, narazí se po nich:

10° GARP 100 - světlé, alk. ?%, IBU ?
0,3l 25,-
0,5l 39,-
1l pet 78,-+7,-)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------
 

 

V pátek 22.10. se v 15.00 narazí mimo dalších piv i tato dobrota, kterou dostali na čep jen vybraní VIP hospody :):

18° FALKENŠTEJN / PATCHWORK - milkshake KVEIK IPA, alk. 7,2%, IBU ? - Dalším dílem spolupráce pivovarů Falkenštejn & Patchwork je silnější Milkshake IPA, kde jsme na studené chmelení použili pořádnou dávku chmele odrůdy Sabro. Díky tomu můžeme v pivu cítit tóny citrusů, tropického ovoce a kokosu, které zvýrazňuje skandinávský kmen kvasnic Kveik. Celý zážitek zjemňuje přidaná laktóza a pšeničné vločky. Od tohoto týdne na čepu i v lahvích ve Falku a také u našich vybraných odběratelů


--------------------------------------------------------------------------------------------
 

 

 

V sobotu 23.10. ve 13.00 v rámci akce: " FALKON TAP TAKE OVER" se na 11ti pípách narazí piva z již dlouhá léta uznávaného, létajícího a hlavně absolutně skvělého pivovaru Falkon - Těšte se!
 

1.Pípa:

16° FALKON - OBLAKA - NEipa, alk. 6,4%, IBU ?
 
2.Pípa:

14° FALKON - IT´S A GRAPEFRUIT BEER, alk. 6,2%, IBU cca 50


3.Pípa:
 
 
16° FALKON - STALKER - ipa, alk. 6,9 %, IBU cca 60

 
4.Pípa:
 
12° FALKON - MIKROKOSMOS - DDH session NEipa, alk. 5%, IBU 25


5.Pípa:
 
16° FALKON - SOURBERRY: WILLIAMS PEAR & CINNAMON - podzimní sour Ale s hruškami Williams a skořicí - čerstvá novinka alk. 6,3 %, IBU ?


6.Pípa:
 
15° FALKON - ALTOSTRATUS - hazy kveik ipa, alk. 6,2%, IBU cca 40
 
 
7.Pípa:
 
12° FALKON - METROPOLITAN - session ipa, alk. 5,0 %, IBU 458.Pípa:
 
18° FALKON - PRISMA - double NEipa, alk. 8%, IBU ? - Zbrusu nová double NEIPA se středně plným těle, které skrývá sílu piva a znatelnou hořkostí, která podporuje pitelnost. Vůně melounu a tropického ovoce.
Americké a německé chmely.

9.Pípa:
 
?° FALKON - SOURBERRY: BOTANIC GOSE & BERGAMOT (limitka - botanic gose infúzované bergamotovým pyré), alk. 4,1%, IBU ?


10.Pípa:
 
13° FALKON / ČERNÝ POTOKA - SATURATION - sasion, alk. 5,5%, IBU ?


11.Pípa:

12° FALKON - KRASOHLED - světlý ležák, alk. 4,9%, IBU 35 


 
 
 a až se něco dopije, narazí se ještě:
 
 
12° FALKON - SOLARIS - hoppy wit, alk. 5,1, IBU ?

--------------------------------------------------------------------------------------------

V sobotu 30.10. v rámci tradiční podzimní akce: "FRESH BEER FEST" aneb Zelené Sání 2021 se na 15ti pípách budou čepovat piva z čerstvě sklizeného, zeleného chmele - A POZOR - Tentokráte bude i dost svrchňáků :)

(otazníky co nevidět nahradí piva, která budou na čepu)
 
1.Pípa:
12° CLOCK - fresh hop Ale Most 2021, alk. 5%, IBU 40 - American Pale Ale, který vaříme pouze jednou ročně. Chmeleno čerstvým chmelem nové odrůdy Most. Svařeno v den sklizně.
0,3l 42,-
0,5l 66,-
1l pet 132,-+7,-

2.Pípa:
11° SIBEERIA - FRESH HOP PALE ALE 2021, alk. 4,6%, IBU 30 - Sklizeň chmele skončila, začíná sezóna piv ze zeleného chmele! Tento rok jsme na Žatecko vyrazili hned dvakrát pro žoky zelených šišek a uvařili dvě zásadně odlišná piva: první z nich je tradiční anglický ejl s kombinací nových experimentálních českých aromatických chmelů. Do whirlpoolu jsme nasypali kombinaci odrůd NŠH02, NŠH13, NŠH15 a NŠH90, které společně vytváří komplexní aroma pomerančů a květin s náznakem kořenité dřevitosti. To podpoří i jemně sušenkový charakter prémiového sladu Maris Otter. Při 4,6 % alkoholu je tohle pivo možné požívat po litrech jako sociální lubrikant, nebo ho taky pomalu usrkávat a pitvat jeho jednotlivé aromatické složky. To už je na vás.
0,3l 42,-
0,5l 66,-
1l pet 132,-+7,-

3.Pípa:
12° MAZÁK - ČERVEŇÁK - fresh hop lager, alk. 5%, IBU 28 - Opět jsme využili nabídky navštívit chmelnici v tršické oblasti a odvezli si čerstvě načesaný, takzvaně zelený chmel z české odrůdy Červeňák, který jsme ještě týž den vhodili do mladinové pánve, aby za pět týdnů mohl vzniknout světlý ležák plzeňského typu.
0,3l 32,-
0,5l 49,-
1l pet 98,-+7,-

4.Pípa:
?
5.Pípa:
?
6.Pípa:
?
7.Pípa:
?
8.Pípa:
?
9.Pípa:
?
10.Pípa:
?
11.Pípa:
?
12.Pípa:
?
13.Pípa:
?
14.Pípa:
?
15.Pípa:
?


--------------------------------------------------------------------------------------------


Od pátka 12.11. do neděle 14.11. v rámci tradiční podzimní akce: "Zelené Sání - VZPOMÍNKA" se na minimálně šesti pípách budou čepovat piva z čerstvě sklizeného, zeleného chmele - A POZOR - Tentokráte bude i dost svrchňáků :)

(otazníky co nevidět nahradí piva, která budou na čepu)
 
1.Pípa:
?
2.Pípa:
?
3.Pípa:
?
4.Pípa:
?
5.Pípa:
?
6.Pípa:
?
 


--------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------
 

 
Dále se budou různě za sebou narážet tato piva:
 

8° SIBEERIA - CASHMERE A AMARILLO MINI IPA - session ipa, alk. 2,5%, IBU ? - Zjistili jsme, že nám akutně chybí pivo na pravidelnou hydrataci za horkých letních dnů - tak jsme jedno takové uvařili. Tahle pěkně zakalená osmička s 2,5 % alkoholu dostala stejnou dávku chmele jako naše standardní NEIPA, takže vás spolehlivě saturuje chmelem, a zároveň tolik nezatíží hlavu. Poprvé jsme si v ní vyzkoušeli koncentrovanou Citru ve formě Incognito® na vytvoření pořádně hořkého základu, který jsme doplnili ovocným aroma chmelů Cashmere a Amarillo. Pije se samo!


14° CLOCK - TWIST - red ipa, alk. 6,2%, IBU 60 - Načervenalá barva, nižší hustá pěna. Osvěžující aroma citrusových plodů a tropického ovoce. Středně plné sladové tělo, více prokvašené s nižším řízem. V hlavní roli americké chmely Citra a Centennial použité jak při chmelovaru, tak pro dry-hopping. Hořkost vyšší, ale vyvážená, ukrytá za výraznou chutí chmelů.


11,8° OPAT - citronové, alk. 4,8%, IBU 29


11,8° OPAT - mandarinkové, alk. 4,8%, IBU 29


11,8° OPAT - meruňkové, alk. 4,8%, IBU 29


11,8° OPAT - grepové, alk. 4,8%, IBU 29

 

11° CLOCK - GLEE - gluten free pale Ale (bezlepkové), alk. 4,5%, IBU 30


11° CLOCK - KID - tangerine session New Louny, alk. 4,7%, IBU 25 - Kyselý slad, pšenice, k tomu navíc spoustu mandarinek a lehké tělo - tohle pivo frčí!!!


11,3° THUISBRUNNER EICH-BRAU - kellerbier, alk. 4,7%, IBU ? - Jedná se o méně nasycený, nefiltrovaný ležák jantarové barvy s bohatou chutí po sladu a kvasnicích, který je navíc výrazně chmelený. Doznívání je pak sušší a sladové zároveň. Všechny vůně a chutě v pivu jsou dobře vybalancované a tvoří tak komplexní, v chuti zakulacené pivo. Tradičně je čepován do kameninových krýglů a téměř bez pěny. Položením půllitru na bok dáte znamení obsluze, že máte dopito. Kellerbier z pivovar Elch-Bräu je chmelený pouze jedním tradičním bavorským chmelem Hersbruck, což je aromatická odrůda v pivu se projevující kořenitě, lekce květnatě či ovocně.


12° ST. GEORGEN BRAU - kellerbier (D), alk. 4,9%, IBU ? - Kellerbier je velmi podobný stylu Ungespundet, někdy se dokonce dají zaměnit. Pivovar St. Georgen Bräu sice není žádný drobek, jeho výstav činí 40 000 hl ročně, přesto v něm vaří domácky chutnající piva a právě Keller Bier je jejich největší chlouba. Jedná se o jantarově zbarvený, méně sycený ležák. V chuti je obilně-oříškový, kvasničný a také dobře chmelený s delším a sušším dozníváním. Úžasná ukázka stylu Kellerbier, nádherně komplexní a vyvážené pivo s vynikající pitelností.


12° BEZÁK - KOLIBŘÍK - apa, alk. 5,1%, IBU 33
 

12° CLOCK - apa, alk. 5,0%, IBU 35


16° THE BARN BEER co. - HYBRID THEORY - DDH NEipa, alk. 6,5%, IBU 35
 

14° ZHŮŘÁK / RAVEN - HAY-Z-DAZE - NEipa, alk. 6,1%, IBU 36
 

12° ZICHOVEC - mango sour Ale, alk. 5,1%, IBU 5


11° SIBEERIA  - Mango & Passion Fruit Sorbet sour Ale, alk. 4,4%, IBU ?
 

10° ALBRECHT - světlé, alk. 4,0%, IBU 25