Otevřeno denně 15:00 - ???

Přihlášení pro pořadatele

Přihlášení pro přidávání nebo úpravy chystaných akcí v kalendáři.

Spolupracujeme

 

www.food-not-bombs.cz/liberec

Food Not Bombs Liberec

 

www.obrancizvirat.cz/  

OBRAZ - obránci zvířat


www.periferia.cz  

Hardcore/punk webzine

 

www.azylvosy.webnode.cz/  

Stránky hokejbalového týmu pivního baru Azyl

Dnes na čepu

 

 

!!! VÍTEJTE OPĚT V NAŠÍ HOSPODĚ, KONEČNĚ MŮŽEME MÍT OTEVŘENO DOKDY BUDOU LIDI :) - A KDYŽ BUDE ZIMA MŮŽE BÝT I SUD S OHNĚM, NEBO SI MŮŽETE ZALÍZT DO HOSPODY, KDE PRO VÁS MÁME NACHYSTANÝCH SPOUSTU ŽIDLÍ !!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dnes na čepu:


1. Pípa:

11° Pivovar PERLOVÁ VODA - LANÝŽ - summer Ale, alk 4,6%, IBU 42 - Svrchně kvašený „ALE“ zlatavé barvy s nižší plností těla a vyšším stupněm hořkosti. Velmi příjemného citrusového aroma s nádechem tropického ovoce je dosaženo tzv. studeným chmelením. Snadná pitelnost, zajímavá hořkost a chmelení za studena činí z tohoto „ejlíka“ komplexní osvěžující nápoj k uhašení žízně, nejen pro znalce tolik příjemného světa svrchně kvašených piv. (JEDINEČNÁ PŘÍLEŽITOST - PIVA TOTIŽ VAŘÍ POUZE PRO SVÉ HOSTY VE SVÉM PENZIONU A WELLNESS A JEŠTĚ PRÝ NIKDY ŽÁDNÉ PIVO NIKAM JINAM NEPUSTILI - Pro Azyl však udělali výjimku a dva druhy Lanýže nám nechali právě a jen pro Azyl :) ) - za 61,- za půllitr / nebo + 7,- za 1litrovou pet láhev

(Lanýž se dnes jistojistě dopije, poté se narazí:

11° HÁKŮV PARNÍ PIVOVAR - red Ale, alk. 4,9%, IBU 26,5 - za 58,- za půllitr / nebo + 7,- za 1litrovou pet láhev

a kdyby se dopil i Hák, narazí se po něm ještě:

10° BISKUPSKÉ Litoměřice - summer Ale, alk. 3,7%, IBU 30 - Jak již název napovídá, jedná se o lehké, svěží pivo, které přijde vhod nejenom v horkých letních večerech. V osvěžující chuti se snoubí lehce peprné tóny s výrazným ovocným nádechem, kde rozeznáme zejména citrusové plody. Jedná se o svrchně kvašené světlé pivo, které je náš první typ piva Summer Ale nebo taky Golden Ale. Proto byly pro základní chmelení zvoleny americké chmelové odrůdy Citra, dále pak česká hořká odrůda Kazbek a pro finální „dryhop“ odrůda Centennial. Hořkost je střední až vyšší, doznívání sladové, mírně kořenité až bylinné. Summer Ale se vyznačuje krásně sytě žlutou až lehce zlatavou barvou zejména díky použití pale ale sladu. Americké odrůdy chmele dodávají tomuto pivu střední hořkost a díky využití studeného chmelení se Summer Ale vyznačuje příjemným chmelovým a citrusovým aroma. Americké odrůdy chmele dodávají tomuto pivu střední hořkost a díky využití studeného chmelení se Summer Ale vyznačuje příjemným chmelovým a citrusovým aroma. Toto pivo vaříme jako "desítku", jedná se tudíž o krásně svěží pivo vhodné do parních letních dnů - za 53,- za půllitr / nebo + 7,- za 1litrovou pet láhev)

 

2. Pípa:

12° ZICHOVEC - WHITE - pšeničný witbier, alk. 5,1%, IBU 5 - za 53,- za půllitr / nebo + 7,- za 1litrovou pet láhev
 

 

3. Pípa:
 
6° COBOLIS - DIABOLIC ROUGE - summer Ale se Sorachi Ace, alk. 1,9%, IBU 40 - za 42,- za půllitr / nebo + 7,- za 1litrovou pet láhev

(posledních několik piv Cobolise, poté se narazí:

14° MLÝN Střížovice - ipa, alk. 6,5%, IBU 40 - za 61,- za půllitr / nebo + 7,- za 1litrovou pet láhev

a kdyby se dopil i Mlýn, narazí se po něm:

17° ZICHOVEC - single hop Neipa Sabro - NEipa, alk. 7,5%, IBU 40 - za 82,- za půllitr / nebo + 7,- za 1litrovou pet láhev)

 

4. Pípa:

11° PODŘIPSKÉ Ctiněves -  světlé, alk 4,5%, IBU ? - za 40,- za půllitr / nebo + 7,- za 1litrovou pet láhev

kdyby se dopilo Podřipské, narazí se po něm:

12° LABUŤ - polotmavé, alk. 4,8%, IBU ? - za 42,- za půllitr / nebo + 7,- za 1litrovou pet láhev)

 
 

5. Pípa:

11,8° OPAT - meruňkové, alk. 4,8%, IBU 29 - za 39,- za půllitr / nebo + 7,- za 1litrovou pet láhev

(kdyby se dnes dopilo meruňkové, narazí se po něm:

11,8° OPAT - mandarinkové, alk. 4,8%, IBU 29 - za 39,- za půllitr / nebo + 7,- za 1litrovou pet láhev

a kdyby se potom dopilo i mandarinkové, narazí se po něm:

11,8° OPAT - brusinkové, alk. 4,8%, IBU 29 - za 39,- za půllitr / nebo + 7,- za 1litrovou pet láhev) 
 
 
 
6. Pípa:

10° COBOLIS - PŘEDÁK - světlé, alk. 3,8%, IBU ? - za 38,- za půllitr / nebo + 7,- za 1litrovou pet láhev


 
 

7. Pípa:

(brzy se obsadí)
 


 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


V pátek 30.7. se v 15.00 narazí mimo dalších piv i tato dvě skvělá piva z pivovarů, ke kterým se jen tak nedostanete:


13° Létající pivovar PIVEČKA - extra brut ipa, alk. 7,3%, IBU 12  - Jde o velmi prokvašený, suchý, extrémně chmelený, ale málo hořký IPA. Pivo je velmi světlé, s výrazným, šťavnatým aroma tropického ovoce a citrusových plodů. Díky téměř nulovému množství zbytkového extraktu je pivo osvěžující a velmi dobře pitelné.

a


12° Pivovar PERLOVÁ VODA - LANÝŽ - světlé, alk 4,8%, IBU 29 - Dvanáctka je naší „vlajkovou lodí“. Pivo vyznačující se plností a kulatostí. Prostě ležák, jak má být. Vyvážený poměr použitých surovin vytváří skutečně dokonalou harmonii výsledné chuti i vůně s jemnou, dlouho doznívající hořkostí. Je nemožné, dát si jen jedno… (JEDINEČNÁ PŘÍLEŽITOST - PIVA TOTIŽ VAŘÍ POUZE PRO SVÉ HOSTY VE SVÉM PENZIONU A WELLNESS A JEŠTĚ PRÝ NIKDY ŽÁDNÉ PIVO NIKAM JINAM NEPUSTILI - Pro Azyl však udělali výjimku a dva druhy Lanýže nám nechali právě a jen pro Azyl :) ) 
 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


V pátek 6.8. budou v 15.00 na pěti pípách naražená piva napříč pivními styly od vždy skvělého pivovaru Sibeeria! Tato:

15° SIBEERIA - IPA TONE 0701 - cold ipa, alk. 7,2%, IBU ? - Cold IPA je nový trend ve světě IPA, se kterým přišel pivovar Wayfinder z amerického Oregonu. Definuje ho jako West Coast IPA posunutou ješte víc na západ, jejíž hlavní doménou je pitelnost. Kvašením jednoduchého základu z plzeňského humnového sladu a rýže ležákovými kvasnicemi na vyšší teplotě vzniká krásně čisté, suché pivo, do kterého jsme dali bohatou dávku amerických chmelů Simcoe, Idaho 7, Citra a Columbus. Rýže pivo nejen odlehčí, ale dodá mu na jemnosti, takže i se 7,2 % alkoholu se pije až neuvěřitelně lehce. Chybělo vám suché a hořké pivo, kterého si můžete dát hned několik sklenic? Tady je!


20° SIBEERIA - GRAVITACE - double NEipa, alk. 8,2%, IBU ? - Gravitace je silná 20° Double NEIPA napěchovaná pšenicí, ovsem a – co je nejdůležitější – chmelem. Idaho 7 a Mosaic dodávají této hustá chmelové bombě komplexní aroma exotického ovoce. Buďte opatrní, předávkování tímto pivem může způsobit problémy s gravitačními silami. 


13° SIBEERIA - ANTIGRAVITACE - NEipa, alk. 5%, IBU ? - Uvařili jsme dvě nové NEIPA a použili do nich stejné slady, stejný chmel i stejné kvasnice. Antigravitace je lehká 13° Session NEIPA s jemným sladovým charakterem. Nechte své smysly unášet v ovocných vůních borůvek a broskví vytvořených chmely Idaho 7 a Mosaic. Sametové tělo vás hladce přivede až k příjemně hořkému závěru.


12° SIBEERIA - BLONDE THERAPIST - belgian blond Ale, alk. 5,3%, IBU ? - Tímhle pivem vzdáváme hold světlým, lehkým blondům, které nejlépe vaří belgické trapistické pivovary. Kvašením výraznými kvasnicemi Abbaye a suchým chmelením novou odrůdou Saaz Special vzniklo pivo nepodobné ničemu, co jsme dosud dovařili. Díky intenzivnímu aroma, která nám ze všeho nejvíc připomíná banánový chlebíček, hodně suchému tělu s jemnými sladovými podtóny a příjemné hořkosti vám naše tekutá blonďatá therapeutka pomůže s čímkoli, co vás trápilo, než jste k ní usedli na gauč.


12° SIBEERIA - EVERYDAY LIFE - czech lager, alk. 5,1%, IBU ? - Tradiční. Český. Plzeňský. Klasický varný postup s dvojitou dekokcí, dlouhou dobou ležení a pouze z nejlepších českých surovin. Používáme humnový slad z kounické sladovny pana Klusáčka a chmel Žatecký poloraný červeňák, abychom získali plné sladové tělo, ušlechtilou chmelovou vůni a příjemnou hořkost, díky níž se těšíte na každý další doušek.

 
 
 
 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
Dále se budou různě za sebou narážet tato piva:


30° ROCMILL - FRIEND OR FOE? - Peated Imperial Stout, alk. 12%, IBU ? - (kolaborační várka s pivovarem Didko z Ukrajiny) - Bruselská Beer Challenge 2020 Zlatá medaile a Best of Show, Evropská Beer Challenge 2020 Zlatá medaile, Asia Beer Challenge 2020 Double Gold, Lyon Beer Competition 2021 Gold, Frankfurt International Trophy 2021 Gold, Art of Packaging 2020 Best Label - Extrémně, rašelinový , ucítíte nánosy čokolády, tmavé jako noc, a tóny kávy a dřeva s železničních pražců:)). Můžete to milovat nebo nenávidět, ale určitě nemůžete lhostejně projít. Navíc fantastická značka od umělce z Poznaně - Someart. - !!! JEDINEČNÁ PŘÍLEŽITOST !!!

 

10° COBOLIS - GOLDEN GATE - session brut ipa, alk. 6,1%, IBU ?

 

6° COBOLIS - DIABOLIC ROUGE - summer Ale se Sorachi Ace, alk. 1,9%, IBU 40

 

17° CLOCK - ANTONIO - gluten free West Coast brut ipa, alk. 9,5%, IBU 40 - Novinka z Potštejna, silná, bezlepková, suchá BRUT ipa - tu si prostě nesmíte nechat vypít - za 85,- za půllitr / nebo + 7,- za 1litrovou pet láhev


10° HÁKŮV PARNÍ PIVOVAR - PAMPELIŠKA - Ale, alk. 3,9%, IBU 22,5 - lehoučký letní "ejlík" s kořenem Smetanky lékařské.....tohle musíte ochutnat :)


11° CLOCK - GLEE - gluten free pale Ale (bezlepkové), alk. 4,5%, IBU 30.


17° ZICHOVEC - NECTAR OF HAPPINESS - NEipa, alk. 7%, IBU 40

 
15° ZICHOVEC / ČERNÝ POTOKA - STOLEN HAZE - DDH ipa, alk. 7%, IBU ? (kooperace Zichovce s Černý Potoka)

13° LABUŤ - světlý Ale, alk. 5,3%, IBU 50

 
14° PODŘIPSKÉ Ctiněves -  EXOTIC - NEipa, alk ?%, IBU ? - není to jejich klasická 15° NEipa, tentokráte uvařili o něco slabší a je prý ještě více luxusní než ta patnáctka :)


10° COBOLIS - PŘEDÁK - světlé, alk. 3,8%, IBU ?

 

11° COBOLIS - NEVADA - apa, alk. 4,2%, IBU 33

 

13° COBOLIS - RELAX  BLUES - belgian saison, alk. 4,8%, IBU ? - Tento šťavnatý farmářský Ale, běžně vařený v Belgii, jsme si opravdu užili. Tělo jsme postavili na velkém procentu (40%) nesladované pšenice (Crisp malt Torrefied Wheat), což mu udělilo nádherné rustikální tělo a svěží světlou barnu s příjemným zákalem. Ve vůni i chuti je dominantní profil nových kvasnic Lalbrew Farmhouse, jen lehce doplněný malým množstvím koriandru. Chmelová složka příjemně doplňuje tělo a je postavená na novém českém chmelu Blues od Žateckého chmelařského institutu.


11,8° OPAT - citronové, alk. 4,8%, IBU 29


11,8° OPAT - mandarinkové, alk. 4,8%, IBU 29


11,8° OPAT - meruňkové, alk. 4,8%, IBU 29


11,8° OPAT - brusinkové, alk. 4,8%, IBU 29